O BROEN

Nasza historia i dziedzictwo

W trakcie kryzysu ekonomicznego lat czterdziestych Poul Broen wynalazł pierwszy zawór odcinający i w 1948 roku założył w wynajętej piwnicy firmę Nordisk Armatur, której nazwa została później zmieniona na BROEN. Wśród działań Poula Broen’a na podkreślenie zasługuje szczególnie wynalezienie i wyprodukowanie automatu prysznicowego PARCEO, którego działanie polegało na dostarczaniu ograniczonej ilości cieplej wody.

W kolejnych latach BROEN rozrastał się i stał się firmą o ugruntowanej, silnej marce. Doprowadziło to w latach 50-tych do wprowadzenia na rynek szerokiej linii armatury sanitarnej i kranów oraz wyprodukowania w roku 1960 pierwszego zaworu kulowego BROEN BALLOFIX®.

W latach 70-tych XX wieku, w efekcie rozwoju ciepłownictwa na terenie Danii, BROEN stał się jednym z pionierów w zakresie dostaw armatury. Pionierski duch i wizja minionych lat nadal jest żywy w działalności BROEN. Jesteśmy innowacyjnym partnerem, o którego wartości dodanej stanowi ciągły rozwój i doskonalenie produktów, wykorzystujących w możliwie najskuteczniejszy sposób zasoby naturalne.