Realizacje

Efaktywność energatyczna, Zagłębie Ruhry

11-kilometrowy podziemny system grzewczy z podwójnym rurociągiem z BROEN Ballomax® DN800 – designed to last!

 Elektrownia Datteln (Niemcy).

Budowa nowej elektrowni na Kanale Dortmund - Ems

Elektrownia Datteln jest niemiecką elektrownią węglową położoną w pobliżu Datteln przy kanale wodnym Dortmund-Ems, co jest przyjazną klimatowi lokalizację i umożliwia dostawy węgla od strony morza. Dziś elektrownia jest obsługiwana przez Uniper Kraftwerke GmbH - wcześniej E.ON.

Po przeciwnej stronie rzeki powstaje zupełnie nowy zakład, który zastąpi trzy stare elektrownie zbudowane w latach sześćdziesiątych. Nowa elektrownia jest pierwszą z elektwoni nowej generacji i może pochwalić się wydajnością netto na poziomie ponad 45%. Biorąc pod uwagę około 400 MW przeznaczonych na dostawy do Deutsche Bahn (na potrzeby eksploatacji pociągów) i około 380MW zarezerwowanych dla potrzeb grzewczych, ogólna wydajność instalacji może wzrosnąć nawet do 60%.

Ponadto, E.ON prognozuje, że elektrownia poprawi systuację klimatyczną całego regionu o ponad 20%, znacząco ochroni zasoby naturalne i zredukuje emisję dwutlenku węgla.

Mapa 13-kilometrowego rurociągu ciepłowniczego (Niemcy) – 11 km podziemnej instalacji.

Nowa elektronia Datteln 4 jest jedną z 10 największych w Niemczech, a przede wszystkim jedną z najnowocześniejszych elektrowni węglowych na świecie. Elektrownia została zaprojektowana jako system monoblokowy o mocy 1100 megawatów. Oprócz dystrybucji mocy, Datteln 4 wytwarza ciepło i energię dla ponad 100 000 prywatnych gospodarstw domowych w regionie - zapewniając przyjazne dla klimatu ogrzewanie miejskie.

Nowa elektrownia została zbudowana z myślą o elastycznych zmianach w zakresie zapotrzebowania na energię, a wysoka elastyczność czyni ją niezawodnym partnerem we współpracy z wciąż rosnącą ilością odnawialnych źródeł energii. System połączy się z większą siecią grzewczą i stanie się częścią sieci dystrybucji energii do niemieckiego obszaru energetycznego nr. 1 - Zagłębie Ruhry.

 

Thyssen-Krupp wybrał BROEN Ballomax® DN 800 na 11-kilometrową nitkę pozdiemnego rurociągu Detteln 4, który zaprojektował i zbutował dla E.ON - jednej z największych firm energetycznych na świecie.one of the world’s largest utility companies. Budowa obejmowała prawie 13-kilometrowe połączenie z elektrowni E.ON’s Datteln 4 do punktu przyłączenia w istniejącej sieci  E.ON’s w Recklinghausen-Grullbad. Rurociąg składa się z podwójnej nitki o średnicy 800 milimetrów – dostawa i powrót.

Przez 11 km rury biegną pod ziemią w ilozowanej średnicy 1 metra i z ciśnieniem 26 bar, niosąc ogromne ilości energii - i wartość. Oprócz wartości podrzanej wody, potencjalne uboczne szkody wśród budynków, zapasów i otoczenia, powstałe w przypadku wycieków są kluczowym aspektem w niemieckiej przemysłowej strefie energetycznej nr 1 i jednym z najbardziej zaludnionych obszarów Niemiec - Zagłębiu Ruhry.

 

 

 

Elektronia Datteln, Niemcy                                        
BROEN Ballomax® DN800 – Designed to last.

Thyssen-Krupp wybrał zawory kulowe BROEN Ballomax® dla rury rury przesyłowej i jej przecięć. W sumie wybrano 12 zaworów: 9 szt. zaworów kulowych BROEN Ballomax® DN800 i 3 szt. zaworów kulowych BROEN Ballomax® DN600.

 

BROEN Ballomax® - Designed to last. Od ponad 30 lat BROEN Ballomax® jest sprawdzoną marką w systemach ciepłowniczych na całym świecie. Zawory nie mają części wymagających wymiany ani smarowania i tylko jedna aktywacja kuli w ciągu roku zapewnia ich sprawne działanie. Wałek (trzpień) w zaworach jest bezpiecznie montowane od wewnątrz i nie jest zagrożony wystrzeleniem, a farba na bazie wody jest nieszkodliwa podczas spawania.

Zakres produkcji BROEN Ballomax® obejmuje średnice od DN25-1000 do PN25, zawory zarówno z kulą  pływającą jak i jarzmioną, pełnym zredukowanym przelotem, napędem ręcznynym, hydraulicznym lub elektrycznym.

Zawory kulowe BROEN Ballomax® ze stali spełniają wymagania dyrektywy ciśnieniowej (PED) 2014/68 / UE, moduł H, a BROEN A / S posiada certyfikat ISO 9001 od 2001 roku.